Prognostinis krūties vėžio tyrimas

„Prosigna“ – tai krūties vėžio tyrimas, atskleidžiantis naviko subtipą ir pateikiantis vėžio atsikartojimo prognozę artimiausiam dešimtmečiui. Tai gydytojui leidžia parinkti individualizuotą gydymą pacientei, kovojančiai su krūties vėžiu.

Kam skirtas?

„Prosigna“ tyrimas atliekamas pacientėms, kurioms diagnozuotas invazinis krūties vėžys.

Ką atskleidžia?

„Prosigna“  tyrimo metu nustatomi 50 vėžio žymenų, reikšmingų krūties vėžio vystymuisi. Tai atskleidžia:

  • naviko subtipą;
  • naviko atsinaujinimo galimybę artimiausią dešimtmetį;

Pagal šią informaciją gydytojas pacientei gali pateikti ligos atsikartojimo prognozę artimiausiam dešimtmečiui bei parinkti individualizuotą gydymo schemą.

Kodėl naudinga?

LEIDŽIA PARINKTI EFEKTYVIAUSIĄ GYDYMĄ

Krūties vėžiu sergančioms moterims įprastai yra taikomas kompleksinis gydymas: gali būti atliekama operacija, chemoterapija, spindulinis gydymas, biologinė terapija ar imunoterapija.

„Prosigna“ tyrimo pagalba įvertinus naviko subtipą, nustatoma maža arba didelė krūties vėžio  atsinaujinimo tikimybė artimiausiam dešimtmečiui. Ši informacija leidžia gydytojui po naviko pašalinimo parinkti efektyviausią tolimesnio gydymo būdą.

Kai naviko atsinaujinimo tikimybė maža, pacientei gali būti parenkamas lengvesnis gydymas, neskiriant chemoterapijos, o tuomet, kai moteris atsiduria didelės rizikos grupėje, chemoterapija yra būtina.

 

PARODO, AR REIKALINGA CHEMOTERAPIJA

Chemoterapija yra agresyvus gydymas, jo tikslas – naikinti piktybines ląsteles, tačiau jis turi ir šalutinį poveikį, nes nukenčia ir kitos organizme besidalijančios ląstelės, pavyzdžiui, kaulų čiulpų, virškinamojo trakto gleivinės, burnos gleivinės, plaukų folikulų ir pan.

Dėl šios priežasties yra svarbu išsiaiškinti, ar moteriai skirti chemoterapiją yra tikslinga. Moksliniais tyrimais nustatyta, jog yra 20 proc. tikimybė, kad I stadijos krūties vėžiu sergančiai moteriai pašalinus auglį liga atsinaujins, tad likusioms 80 proc. moterų skirti chemoterapiją yra netikslinga ar net žalinga.

 

ŽINOJIMAS SUTEIKIA RAMYBĖS

Atsižvelgdamas į pacientės būklę ir „Prosigna“ tyrimo rezultatus, gydytojas gali parinkti efektyviausią gydymo būdą, o žinia apie naviko atsinaujinimo galimybę yra naudinga ne tik moters gydymui, bet ir pačiai moteriai: gera žinia suteikia ramybės, o patekimas į didesnę rizikos grupę skatina įdėmiau stebėti ligos dinamiką.

TYRIMO ATASKAITOJE PATEIKIAMA INFORMACIJA YRA SKIRTA TIK GYDYTOJUI, KURIS, PAGAL GAUTUS DUOMENIS, GALI PARINKTI IR SKIRTI TINKAMIAUSIĄ TOLIMESNĮ GYDYMĄ.

PASITEIRAUTI DĖL TYRIMO