Gimdos kaklelio vėžio metilinimo tyrimas

JAU GREITAI!

Inovatyvus epigenetinis tyrimas, padedantis įvertinti gimdos kaklelio vėžio išsivystymo riziką. Tyrimas atliekamas iš to paties mėginio, kaip ir ŽPV testas, ir analizuoja FAM19A4 bei miR124-2 genų metilinimo pokyčius.

Tikslesnė prevencija – mažesnė onkologinės ligos rizika

Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų Lietuvoje, kurios mirtingumas išlieka vienas didžiausių Europoje. Nors dauguma moterų profilaktiškai tikrinasi, vien ŽPV nustatymas neatsako į klausimą, ar vėžys išsivystys. Metilinimo tyrimas padeda tiksliau įvertinti epigenetinius pokyčius ląstelėse ir nustatyti realią vėžio išsivystymo riziką – tai leidžia sumažinti stresą pacientėms ir priimti laiku pagrįstus medicininius sprendimus.

Kaip metilinimo tyrimas padeda įvertinti gimdos kaklelio vėžio riziką?

Nustačius aukštos rizikos žmogaus papilomos virusą (ŽPV), dažnai kyla klausimas – ar infekcija sukels rimtesnius pakitimus? Metilinimo tyrimas analizuoja epigenetinius gimdos kaklelio ląstelių pokyčius ir padeda prognozuoti vėžio išsivystymo tikimybę. Tai leidžia tiksliau nustatyti, kurioms pacientėms reikalinga intensyvesnė stebėsena, o kurioms – pakanka įprastinės kontrolės.

Analizuojami FAM19A4 ir miR124-2 genų metilinimo žymenys

Tyrimas atliekamas iš to paties tepinėlio, kaip ir ŽPV

Leidžia diferencijuoti aukštą ir žemą onkologinę riziką

Padeda išvengti perteklinių biopsijų ar invazinių tyrimų

Sumažina pacientės stresą ir neapibrėžtumą dėl sveikatos

Gydymo taktika pagrįsta individualia rizika, o ne tik ŽPV buvimu

Naujas žvilgsnis į gimdos kaklelio vėžio prevenciją

Metilinimo tyrimas suteikia aiškesnį atsakymą, ar ŽPV infekcija kelia realią grėsmę susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Ši informacija leidžia gydytojui priimti pagrįstus sprendimus dėl tolesnės pacienčių priežiūros, o pacientėms – sumažinti stresą ir išvengti nereikalingų tyrimų.

Tikslesnė rizikos vertinimo priemonė

Padeda nustatyti, ar epigenetiniai pakitimai jau įvyko – tai leidžia skirti tinkamą stebėsenos ar gydymo intensyvumą.

Išvengiama perteklinių intervencijų

Pacientės, kurių genai nėra metilinti, gali būti ramiai prižiūrimos įprastinės profilaktikos metu – be biopsijų ar dažnesnių vizitų.

Papildomas atsakymas po teigiamo ŽPV tyrimo

Tyrimas padeda diferencijuoti, kuriai moterų grupei priklauso pacientė: aukštos ar žemos rizikos.

Psichologinė nauda pacientėms

Aiški informacija apie realią riziką padeda sumažinti baimę, nerimą ir su tuo susijusį stresą.

Kada ir kam verta atlikti tyrimą?

Moterys, gavusios teigiamą aukštos rizikos ŽPV rezultatą

Metilinimo tyrimas padeda įvertinti, ar infekcija jau sukėlė epigenetinius pakitimus, rodančius padidėjusią vėžio riziką.

Pacientės, patiriančios nerimą po profilaktinių patikrų

Tyrimas suteikia aiškesnį atsakymą, ar reikalingi papildomi tyrimai ar intervencijos, taip sumažinant psichologinį stresą.

Gydytojai, norintys tiksliau vertinti vėžio riziką

Papildo ŽPV testų duomenis papildoma, mokslu pagrįsta informacija apie epigenetinius pokyčius.

Sveikatos specialistai, taikantys individualizuotą priežiūrą

Leidžia tiksliau diferencijuoti pacientų rizikos grupes ir parinkti atitinkamą priežiūros taktiką.

Tyrimo patikimumas: tikslumo ir kokybės skaičiai

Metilinimo tyrimas remiasi mokslu pagrįsta FAM19A4 ir miR124-2 genų analizės metodika, leidžiančia įvertinti trumpalaikę gimdos kaklelio vėžio išsivystymo riziką. Tyrimas atliekamas iš to paties mėginio, kaip ir ŽPV testas, todėl pacientėms nereikia papildomos procedūros.

94 % tikslumas nustatant reikšmingus metilinimo pokyčius

90 % pacientų su neigiama metilinimo išvada nepasižymi ligos progresavimu

Atliekamas CE-IVD sertifikuotu metodu

Patikima gimdos kaklelio vėžio prevencija

Atlikite metilinimo tyrimą ir įvertinkite realią gimdos kaklelio vėžio riziką – remiantis jūsų ląstelių pokyčiais.

Specialistams

Visa reikšminga informacija vienoje vietoje – nuo analizuojamų genų iki tyrimo tikslumo ir klinikinės vertės. Ši skiltis skirta specialistams, siekiantiems detaliai suprasti tyrimo pagrindą, struktūrą ir pritaikymo galimybes praktikoje.

Tyrimo paskirtis klinikinėje praktikoje

Metilinimo tyrimas skirtas pacientėms, kurioms nustatyta aukštos rizikos ŽPV infekcija. Tyrimas padeda įvertinti epigenetinius pokyčius gimdos kaklelio ląstelėse ir nustatyti, ar pacientė priklauso didelei rizikos grupei dėl onkologinio proceso išsivystymo.

Tyrimo biologinis pagrindas

Tyrimas analizuoja FAM19A4 ir miR124-2 genų metilinimo statusą. Šių genų hipermetilinimas siejamas su didesne rizika, kad ląstelėse jau prasidėjo ikivėžiniai arba vėžiniai procesai. Nemetilintas statusas rodo mažą riziką trumpuoju laikotarpiu.

Tyrimo atlikimo metodika

Metilinimo tyrimas atliekamas iš to paties mėginio, kuris buvo paimtas ŽPV nustatymui (gimdos kaklelio tepinėlio). Tyrimas remiasi CE IVD sertifikuotu realaus laiko PGR metodu ir tinka integruoti į įprastinį patikros procesą.

Klinikinė nauda sprendimų priėmimui

Tyrimas padeda gydytojui diferencijuoti pacientės riziką ir priimti sprendimą dėl tolimesnių veiksmų – intensyvesnės stebėsenos ar invazinių procedūrų (pvz., biopsijos) būtinybės. Taip išvengiama perteklinių intervencijų pacientėms su maža rizika.

Tyrimo jautrumas ir specifiškumas

Tyrimas pasižymi aukštu neigiamo predikcinio vertinimo rodikliu – jei metilinimo pokyčių nenustatoma, tikimybė, kad pacientė artimiausiu metu susirgs gimdos kaklelio vėžiu, yra labai maža. Tai leidžia saugiai sumažinti perteklinę kontrolę.